ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 22893485
Toplam Çoğul: 30639661
ABD : İran'ın Iraktaki askeri müdahalesi olumlu bir gelişmedir ..!

ABD : İran'ın Iraktaki askeri müdahalesi olumlu bir gelişmedir ..!

Tarih 06 Mayıs 2015, 16:13 Editör

İran'ın nasıl bir kumpasçı olduğuna dair bir haber..

ABD Genelkurmay başkanı: İran’ın Iraktaki askeri müdahalesi olumlu bir gelişmedir

+ Iraklı Sünniler: İran, Abd desteği ve IŞİD bahanesiyle Sünni katliamı yapıyor

ABD’nin Genelkurmay başkanı Martin Dempsey İran’ın Irak Ordusuna Tikrit kentini geri alması konusunda yardımlarının olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.
Dempsey “Bu konu  olumlu bir gelişmedir” dedi.

General Dempsey ABD’nin Senatosunua “İran’ın Şia Milislere yardım etmesi yeni bir olay değildir.Ama ilk defa İran bunu alenen ve açıkça yapmaktadır” dedi.
İran’ın Devrim Muhafızlarının Komutanı Kasım Süleymani’nin şahsen Irak’ta bulunduğu ve Iraktaki operasyonları bizzat komuta ettiği biliniyor.

IRAK’A YARDIM BAHANESİYLE SÜNNİ KATLİAMI !!

iran-abd-eleleIraklı Sünniler İran’ın Irak’ta IŞİD bahanesiyle Sünni temizliği yaptığını ve ABD’nin de buna destek çıktığını söylüyor.

Iraklı Sünnilerin Şiilerin tarafından öldürülmesi ise dünya basınında pek yankı bulmuyor ve genelde Şiilerin ölümü büyük yankı buluyor. Bazı İran muhalifi Iraklıların, Şiilerin arasındaki birçok intihar saldırıları İran’ın yaptığını öne sürüyor ve İran’ın bunu bahane ederek Irak’ta Sünni katliamı yaptığını ve bundan ABD’nin de haberdar olduğunu söylüyorlar.

İran ile ABD 2 seneden beri Nükleer Müzakereler adı altında doğrudan görüşmeye başlamış, iki ülkenin dışişleri bakanları ayda birkaç kez baş başa görüşmeler gerçekleştiriyorlar. ABD Başkanı Obama’nın da İran’ın ve Şiilerin dini lideri Ali Hameneyi ile mektup aracılığıyla görüştükleri basına yansımıştı. Buna rağmen İran ABD’nin düşman olduğunu söylüyor.
İranlı Devrim Muhafızı Ordusu komutanı ve aynı anda bir Şii din adamı olan Mehdi Taib geçen günlerde Yemen’de de İran’ın devleti deviren Husilere destek verdiğini ve Suriye’deki muhaliflere karşı savaşı İran’ın başlattığını ilk kez açıklamıştı.

Irak Şiilerin 12 imamının 6’sının bulunduğu ülkedir. İran’ın bu ülkeyi de tamamen Şiileştirme ve Sünnileri yok etme politikasını izlediği bazı Arap ve Iraklı yorumcular tarafından öne sürülüyor.

Bundan önce de Şii Safevi hanedanı döneminde Şah İsmail, Osmanlı yönetimi altındaki Bağdat’a girmiş, Hanefilerin imamı olan Ebuhanife’nin kemiklerini mezarından çıkartıp yakılmasını emretmiş, onun cenazesinin yerine bir köpeği gömdürmüştü.

Tebriz, Şiraz ve birçok İran’daki büyükşehirlerdeki Sünnilerin Safevi döneminde katledilmesi tarih kitaplarında yazılıdır ve Şii- Sünni savaşları da o dönemde başlamaktadır. Safevilerden önce İran’da resmi mezhep Hanefi ve Şafii mezhebidir.

Aynı şekilde İran ilk kez Safeviler döneminde Britanyalı iki kardeş olan Robert Anthony Shirley aracılığıyla ağır silahlarla tanışır.
İki kardeş 1 Aralık 1599’da 5000 İngiliz süvarisi ile İran’a gelir ve İran’ı Şiileştiren Safevileri Osmanlılara karşı donatır ve silah eğitimini verir.
Bunun İçin İran’da bazı yorumcular Lübnan’ın Cebil Amil Bölgesine mahsus olan 12 imamlık Şiinin gelişiminin Britanya planı olduğunu öne sürüyorlar.

http://www.bbc.co.uk/…/03/150304_l10_dempsey_iran_tikrit_ir…

http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Shirley

http://on.fb.me/1zKkpYa

Bu haber 7216 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
İran Analiz

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra… İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun!

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun! Hep bilindik bir senaryoyu yeniden oynuyorlar..

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim