ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 1

Toplam Tekil: 22906767
Toplam Çoğul: 30654093
Şia : İmamların İsmet Sıfatı, Peygamberlerdende Yüce !

Şia : İmamların İsmet Sıfatı, Peygamberlerdende Yüce !

Tarih 06 Mayıs 2015, 16:21 Editör

Şia'nın sapkın bir yönünü daha bu sayfada göreceksiniz. Kendi imamlarını Peygamberlerden üstün görecek kadar Hakk'tan sapmışlar.

İranlı Şii din adamı: İmamların İsmeti peygamberlerden daha yüce 

İranlı Şii din adamı İmamların İsmetinin Allah’ın peygamberlerinden daha yüce bir makamda olduğunu savunuyor!

Bu söz İranlı Şiiler tarafından kabul görülmektedir. Buna göre, Hz. Âdem gibi bazı peygamberler Allah’ın sözünü dinlememişler ve Terk-i Ûlâ etmişler ve Şii âlimler, imamlar böyle bir şey bile yapmadı diyorlar, böylece İmamların hiç günah işlemeyeceğini ve bu konuda makamlarının Allah’ın peygamberlerinden daha yüksek olduğunu söylüyorlar.
“İsmet” sıfatı İslam’da, Hz. Muhammed ve diğer peygamberlerin ilahi koruma sayesinde günahtan ve yanlıştan uzak olmasını ifade eder. Bu sıfat, Şiîlerin inancına göre On İki İmam ve Peygamber’in kızı Fatıma Zehra için de geçerlidir. Zeydîler, Ehl-i Sünnet gibi “İsmet” sıfatını imamlara atfetmeyerek bu noktada diğerlerinden ayrılır.

İran’da imamların ismetini sorgulamak büyük suçtur ve bilerek yapıldığında dinden çıkma, Allah ile savaşma (Muharebe) ve İfsad-ü Fil- Arz suçundan idam cezası uygulanır.

Bu haber 9204 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
Şia Mezhebi

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti Şia'nın dünya genelinde ne yapmaya çalıştığını özetle...

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur! Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim