ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 22906780
Toplam Çoğul: 30654106
Şii İran ve Çin Doğu Türkistanı Şiileştirmeye çalışıyor

Şii İran ve Çin Doğu Türkistanı Şiileştirmeye çalışıyor

Tarih 29 Nisan 2012, 02:09 Editör

Şii iran ile Çin Kafirinin çıkarları aynı yere hizmet ediyor !!!

Doğu Türkistan ile ilgili önceki haberlerimizde Şii İran’nın Doğu  Türkistandaki Sünni Halkı Şiileştirmek için Çin hükümeti ile işbirliği yaptığı  …

Şii iran ile Çin Kafirinin çıkarları aynı yere hizmet ediyor !!!

Doğu Türkistan ile ilgili haberlerimizde Şii İran’nın Doğu  Türkistandaki Sünni Halkı Şiileştirmak için  Zalim ÇİN hükümeti ile işbirliği yapıp büyük çaba sarfettiği haberini daha önce ilk kez SAPITANLAR.COM ‘da sitemize biz taşımıştık…

http://www.sapitanlar.com/index.php/turkistanda-insan-avi-ve-siilestirme-faaliyetleri/

HABERİN DETAYI _____________

Çin ve İran Doğu Türkistanı Şiileştirmeye çalışıyor

1949 yılında, Mao’nun Komünist devriminin hemen ardından Çin ordularının Doğu Türkistan‘ı işgal etmesinden bugüne, Doğu Türkistan’da Uygurlara kültürel baskıların yanı sıra katliamlar da uygulanmış, Çin’den bölgeye göç ettirilen nüfusla bölgenin demografik yapısı değiştirilmişti.

Mao’nun “Kültür Devrimi” yıllarında Çinli Müslümanların yanı sıra, Uygur Müslümanlarına da dinlerini yaşama önünde büyük engeller çıkarılmış, camiler tahrip edilmiş, Kur’an-ı Kerim de dahil İslami kitapların basımı ve bulundurulması yasaklanmıştı.

Mao’nun 1976′da ölmesinin ardından Çin’de sosyo-kültürel yapıda değişiklikler gözlemlense de, özellikle Uygur Müslümanlarına yönelik dini, sosyo-ekonomik, kültürel baskılarda pek değişim olmamış, dini kurumlar büyük bir baskı altında tutulmuş, yer yer katliamlar devam etmiştir.

Bu süreç içerisinde Küresel Cihad Hareketi’nin bir parçası olarak “Doğu Türkistan İslami Hareketi” ortaya çıkmış, bu hareketin Taliban, El Kaide ve Özbekistan İslami Hareketi gibi aynı doğrultudaki oluşumlarla da ortaklaşa çalıştığı iddia edilmişti.

Bu derece baskıların hüküm sürdüğü, 1.660.000 km² arazisi ile pek çok ülkeden daha büyük, Çin devletinin açıklamasına göre 2010 rakamları ile 21 milyon kişinin yaşadığı Doğu Türkistan’da, Uygur Müslümanlarının bildirdiğine göre  son yıllarda Çin Komünist Rejimi ve müttefiği, resmi mezhebi Şiiliğin 12 İmam kolu olan İran ortaklaşa çalışarak halkın Şiileşmesi için çalışıyor.Doğu Türkistan İslamİ Hareketi tarafından hazırlanan videoda iki devletin halkı Şiileştirmek için ortaklaşa uğraş verdiği, Doğu Türkistan’da yaşayan çoğunluğu Uygur, bir kısmı da Kazak, Kırgız, Huilerden (Çinli Müslüman) oluşan Müslümanlar arasında Şiiliğin bulunmadığı, halkın yüzde yüz Sünni olduğu, İran’ın bu bölgede Hüseyniyeler (Şiilikte matem için açılmış dini mekanlar) açtığı, Kerbela olayını anma etkinlikleri düzenlediği, gençleri Şii medreselerinde okumak üzere İran’a götürdüğü, Doğu Türkistan’da da Şii medreseleri açıldığı, İran tarafından halk arasında Kerbela’yı ziyaret etkinlikleri düzenlendiği belirtildi.
İran’ın Kültür ve İrşad bakanının da İran’ın Doğu Türkistan’daki faaliyetlerini doğruladığına dikkat çekilirken,Sünnilerin dini faaliyetlerine yönelik büyük bir baskı varken, Şiileştirme faaliyetlerine Komünist rejimin izin hatta destek verdiği, bununla Doğu Türkistan’da Şii bir grubun oluşturulup halkın bölünmesinin hedeflendiğine vurgu yapıldı.

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan dışında, Çinli Müslümanlar arasında da İran ve Komünist Çin rejimince Şiileştirme faaliyetleri yapıldığı, hatta bu faaliyetlerin Uygurlar arasında yapılandan daha eskilere dayandığı eklendi.

___________________________

BERAT HACILAR MEMLEKETLERİ Şİİ OLMASIN ÖZGÜR KALSIN İÇİN SAVAŞTILAR …..!!!


Alıntı : sapitanlar.com

Bu haber 8789 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
Şia Mezhebi

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti Şia'nın dünya genelinde ne yapmaya çalıştığını özetle...

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur! Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim