ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 1

Toplam Tekil: 22906834
Toplam Çoğul: 30654160
Mısır'da Şia Fitnesi

Mısır'da Şia Fitnesi

Tarih 07 Mayıs 2012, 00:24 Editör Yönetici

Ülkemizde olduğu gibi diğer Müslüman ülkelerde de baş gösteren tehlike; şia fitnesi..

Şiilerin çeşitli dini ritüellerini yaptıkları Hüseyniye adlı merkezlerin ilkinin Mısır’da açılması Ezher’i ve birçok dini, resmi oluşumu kızdırdı. Ezher alimleri, İslami Araştırmalar Grubu üyeleri, Vakıflar Bakanlığı ve Eşraf Sendikası yayımladıkları açıklamada ülkede fitneye sebep veren bu tür bir girişimi ve Yine Lübnanlı Şii merci Şeyh Ali el Kevrani’nin ülkeye gelip açılışına katılmasını, Kahire ve çeşitli şehirlerde bazı evlerde Beklenen Mehdi’ye dair gizlice oturumlar düzenlemesini de sert bir dille kınadı.

Ezher Üniversitesi ülkede Şiilerin propagandasının yapılması ve dışarıdan birilerinin gelip bu tür çalışmalar yapmasının tehlikeli ve kabul edilemez olduğunu belirtti. Ezher Şeyhinin ofisinden Dr. Muhammed Cemiye yaptığı açıklamasında daha öncesinde de bu konuya değindiklerini, Ehli Sünnet’in Şiiler arasında mezheplerini yaymalarının uygun olmadığını belirttiklerini söyledi. Aynı şekilde Şiilerin de fitneye sebebiyet verecekmezhepçi çalışmalarını Sünniler arasında yapmamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Şii merci Ali Kevrani’nin Mısır ziyareti birçok İslami hareketi, kurum ve kuruluşu şiddetli şekilde öfkelendirdiği gibi Vakıflar Bakanlığı da konuya dair konumunu ortaya koydu. “Şüpheli ziyaret” olarak nitelendirilen bu girişim ve düzenlenen gizli dini oturumlar hakkında uyarılarda bulunan Mısır Vakıflar Bakanlığı yetkilisi Dr. Salim Abdulcelil şunları söyledi:

Şii mercinin böylesi bir zamanlama ile Mısır’ı ziyaret etmesi son derece şüpheli bir konu. Belki de ziyaret resmi bir şekilde, belirlenen bir program çerçevesinde olmuş olsaydı bizim bunun hedefleri konusundaki şüphelerimiz ve itirazlarımız da daha farklı olabilirdi. Ancak yapılan ziyaret gayri resmi bir şekilde gerçekleşmiştir. Bu yapılanın vatanın güvenliğine, istikrarına ve selametine hizmet etmeyen kötü hedefleri olan bir şey olduğu kanaatindeyim.”

İran’ın Kum şehrinde yaşayan Lübnanlı Şii merci Ali Kevrani Dava Partisi liderlerinden bir tanesiydi. Liderliğini yaptığı bu partiden ayrılarak partiyi kapattığını duyurmuş akabinde Beklenen Mehdi’nin müjdelenmesi çalışmalarına kendisini adamıştı. Kendisi İran rejiminin yanı sıra Necef ve Kum’daki önde gelen mercilerin de desteğini alıyor.

Bu haber 7453 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
Şia Mezhebi

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti Şia'nın dünya genelinde ne yapmaya çalıştığını özetle...

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur! Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim