ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 2

Toplam Tekil: 22906797
Toplam Çoğul: 30654123
İranlı SÜNNİ Ulemaya Baskı Hız kesmeden devam Ediyor !!!

İranlı SÜNNİ Ulemaya Baskı Hız kesmeden devam Ediyor !!!

Tarih 19 Nisan 2012, 09:51 Editör

İranlı SÜNNİ Ulemaya Baskı Hız kesmeden devam Ediyor !!!

Şii İran devletinde kendi vatandaşı olan tanınmış Sünni alimlere yönelik baskı, dayatma ve gözdağı politikası hız kesmeksizin devam ediyor. Naji Kurd adlı internet sitesinin bildirdiğine Kürdistan Şer’i kadısı olan Kak Hasan Amini adlı meşhur alimin ülkeye dönüşünde pasaportuna, şahsi malzemelerine ve not defterine el konuldu.

Senendec’teki İmam Buhari okulu hocalarından birisi ve

yanında Kürdistan Kuran Kurslari İslami Hareketinin önde gelen şahsiyetlerinden birisi olan Molla Hasan, Birlesik Arap Emirliklerinden dönerken 13 Kasim Cumartesi günü güvenlik güçlerince hiçbir makul gerekçe gösterilmeksizin tutuklandı. Pasaportuyla şahsi malzemelerine el konulan Sünni alimler hem tutuklandı hem de yurt dısına çıkış yasağına maruz kaldı. Mekteb-i Kur’an-i Kürdistan adlı ,hareketin resmi sitesi de olayı doğrularken bir kınama mesajı yayımladı ve :”Şüphe yok ki böylesi bir ambargo Sünnilerin en temel haklarını ihlaldir. Bunun yani sıra bu tür uygulamalar dışarıda İran’ın kötü şöhretinin de birer sebebi olacaktır.” seklinde açıklamada bulundu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Türkiye’de düzenlenen Dünya alimlerinin toplandığı Mahmud Efendiye islama hizmet ödülüne katılmak isteyen İranli meşhur Sünni alimler daha havalimanında iken alıkonulmuş, pasaportlarına el konularak ülke dısına çıkışları yasaklanmıştı.

Ülke içindeki Sünni kaynaklar; İranda fanatik Şii anlayışın hakimiyeti nedeniyle özellikle Sünni kesimlere yönelik ciddi ayrımcı politikalar takip edildiğine işaret ediyor, bununla ilgili çok sayıda raporlar ve haberler yayımlıyor. Pasaportlara el konularak yurt dışı yasağı uygulaması yönündeki politikalarla bizzat İran vatandaşı olan Sünni alimlerin İslam dünyasındaki programlara katılımıyla ülke içinde Sünnilere yönelik uygulanan çifte standart ve ayrımcı politikaları açıklıkla ve belgelerle anlatmalarının önüne geçilmesinin hedeflendiğine dikkatleri çekiyor.

Kaynak: Sunni Online

Bu haber 7238 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
Şia Mezhebi

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti Şia'nın dünya genelinde ne yapmaya çalıştığını özetle...

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur! Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim