ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 22893485
Toplam Çoğul: 30639661
Suriye'de Camiiler kuşatma altında..

Suriye'de Camiiler kuşatma altında..

Tarih 10 Mayıs 2012, 12:57 Editör Yönetici

Şii İran'ın desteklediği şii Nusayri rejimi Beşar Esad'ın katil ordusunun yaptıkları İslam'a düşmanlıktır... Bunlar iç düşmandır..

Suriye’de yönetim karşıtlarının cuma namazı sonrası olası gösterilerini önlemek için güvenlik güçlerinin açtığı ateşte 28 kişi can verdi. İran’ın eğittiği Esed’in özel birliği Şebbiha güçleri evleri basarak 30 kişiyi yaraladı. Başkent Şam’ın çevre kent ve banliyölerindeki camiler kuşatıldı, namaz sonrası yine silahlar konuştu.

Lübnan’ın Tripoli kentinde cuma namazı sonrası düzenlenen protesto gösterisinde Lübnanlılar, Suriye’deki Esed yönetimini kınadı. Öte yandan BM ve Arap Birliği’nin Suriye temsilcisi Kofi Annan’ın sözcüsü Ahmed Fevzi, uygulamadaki eksikliklere rağmen Suriye’yle ilgili barış planının “rayında” gittiğini belirtti.

Suriye’de yönetim karşıtlarının Cuma namazı sonrası yapacakları gösterileri engellemek isteyen güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 28 kişi öldü. Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) ve Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, olası gösterileri engellemek isteyen güvenlik güçlerinin, çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına operasyon düzenleyerek silah kullandıklarını açıkladı. SRGC, Humus, Şam’ın banliyöleri, Halep ve İdlib kentindeki olaylarda 5′er, iç kesimlerde yer alan ve önemli muhalif kenti olarak bilinen Hama’da 4, Deyr Ez Zor ve Dera kentindeki gösterilerde açılan ateşte ikişer kişi olmak üzere ülke genelinde toplam ölü sayısının 28′i bulduğunu belirtti.

Ağır bombardıman altında

SRGC, ayrıca Dera’nın Casim beldesinde birçok evin Şebbiha güçleri tarafından ateşe verildiğini ve 30 kişinin yaralandığını kaydetti. Şam Haber Ağı (SNN) da Şam’ın Meydan Mahallesi’nde Şebbiha güçlerinin halkın sokağa çıkmasını engellemek için rastgele ateş açtığını duyurdu. İdlib’in Bara ve Numan beldelerinde askeri operasyonların ağır bombardıman eşliğinde sürdüğünü belirtti.

Cami çıkışlarını tuttular

Yerel kaynaklar, başkentin Midan, Kabun Kadem Asali, Cobar, Hacer esvad, Zahira, Kafr Susa, Berze Salihiye Rükneddin semtlerindeki camilerin muhtemel bir gösteriye karşı güvenlik güçlerince kuşatıldığını bildirdi. İdlib’de de güvenlik güçlerinin kentteki camileri kuşattığını ve bazı bölgelerden silah seslerinin geldiğini ifade eden kaynaklar, göstericileri dağıtmak için ateş açıldığını ve göz yaşartıcı gaz kullanıldığını kaydetti.

Yeni Şafak Gazetesi – 05.05.2012


Bu haber 7062 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
İran Analiz

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra… İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun!

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun! Hep bilindik bir senaryoyu yeniden oynuyorlar..

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim