ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 22893485
Toplam Çoğul: 30639661
Şii İran'lı Yönetmenden Hz. Muhammed (sav) Tasviri!

Şii İran'lı Yönetmenden Hz. Muhammed (sav) Tasviri!

Tarih 14 Mayıs 2012, 19:13 Editör Yönetici

Şii İran'lı Yönetmenden Hz. Muhammed (sav) Tasviri! Şianın gerçek yüzünü ve nasıl bir sapık itikada sahip olduklarının göstergesidir bu olay..

Sapık şii mezhebi mensubu İran'lı yönetmenin İslam düşmanlığı.. Türkiye Diyanet Başkanlığı'nın konuyla ilgili kınama mesajını bekliyoruz... Şii İran her zaman İslam dünyasında fitne ve kargaşanın ortasında olmuştur. Bu olayda bunun küçük bir göstergesidir.
 
Haber:
 

İranlı ünlü yönetmen Mecid Mecidi'nin, çekimleri devam eden filminde Hz. Muhammed'i tasvir ettiği iddiaları, el-Ezher Üniversitesi ulemasının (hocalarının) tepkisine neden oldu.

El-Ezher Üniversitesi'nin araştırma birimi İslami Araştırmalar Konseyi üyesi Hamid Ebu Talip, “Bu türden talihsiz eserler İslam dininin sınırlarını zorlamaktadır. İranlı yetkililerden bu tür filmlere izin vermemesini istiyorum. Bu filmin Mısır’da gösterime sokulmasını doğru bulmuyorum. Hz. Muhammed'in herhangi bir filmde, herhangi bir kişi tarafından tasvir edilmesi, aslına uygun olamaz. Bu türden bir girişim insanları yanlış yönlendirecektir" dedi.

‘Amacım algının düzelmesi’

Öte yandan filmle ilgili eleştirilerle ilgili olarak, yönetmen Mecid Mecidi, “Hz. Muhammed'e saygısızlık etmek istemedim. Amacım, özellikle Hz. Peygamber ve Kuran’ı kötü gösteren film ve karikatürler sonrasında, Batı kamuoyunda Hz. Peygamber’le ilgili algının düzeltilmesine katkıda bulunmak" şeklinde cevap verdi.

Peygamberlik öncesi dönemi anlatıyor

Hz. Muhammed’in çocukluğundan peygamberliğine kadar olan dönemi konu edinen filmin senaryosu, Arap dünyası ve İran’dan din alimlerinin yanı sıra araştırmacıların da katılımı ile üç yılda tamamlandı. Büyük bir bütçe ile çekimleri süren filmin setinin nerede olduğu gizli tutuluyor.

Şii dünyası genel olarak suret kullanımı, fotoğraf ve film konularında Sünni dünyaya göre daha toleranslı olarak biliniyor. Sünni İslam'ın kalesi olarak bilinen Ezher Üniversitesi'nin İslami Araştırmalar Konseyi, Ezher Üniversitesi'ne bağlı birçok enstitü ve kolejin yönetiminin yanı sıra fetva kurulunu da bünyesinde barındırıyor.

İranlı yetkililere seslendiler

El-Ezher Üniversitesi İslami Araştırmalar Konseyi geçtiğimiz cuma günü, İranlı yetkililere seslenerek Hz.Muhammed'in tasvir edilmesini eleştirip, “İnsanların zihninde Hz. Muhammed'in tasviri hakkında bir karmaşaya neden olmaktan kaçınılmalıdır"ifadesini kullanmıştı.  El-Ezher Şeyhi Ahmet Tayyib de İranlı yetkililere, “El Ezher Üniversitesi alimleri ve Ehli Sünnet’e göre Hz. Muhammed'in tasviri haramdır. Bu nedenle belirtilen filmin gösterimi konusunu gözden geçirmelisiniz" çağrısında bulunmuştu.

AA

Bu haber 8482 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
İran Analiz

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra… İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun!

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun! Hep bilindik bir senaryoyu yeniden oynuyorlar..

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim