ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 22906770
Toplam Çoğul: 30654096
Irak'ta İnanılmaz Şii Oluşumlar !

Irak'ta İnanılmaz Şii Oluşumlar !

Tarih 30 Mayıs 2012, 15:42 Editör Yönetici

Irak'ta İnanılmaz Şii Oluşumlar !

2003 işgali sonrası Irak’ta oluşturulan hükümetlerin yürüttüğü politikaların daha çok mezhep temelli olduğu görülüyor. Yüksek Öğretim ve Milli Eğitim Bakanlığı Şiileştirme politikalarının yürütüldüğü kurumların başında gelirken başkent Bağdat pilot bölge olarak bunun fark edildiği en önemli şehir olarak göze çarpıyor.

İşgal öncesi nüfusun % 65′e yakının Sünni olduğu başkentte şimdi bunun en fazla % 15 olduğu tahmin ediliyor.

Şiileştirmenin son örneği ise Bağdat’ta cadde ve sokak isimlerinin Şii şahsiyetler ve isimlerle değiştirilmesi.

Caddeler ve meydanların isimlendirilmesi adlı Bağdat eyalet meclisindeki komisyon birçok değişikliğe giderek direk Şii şahsiyetler ve isimleri yerleştirdi.

Bu çerçevede örneğin:

Bağdat Uluslararası Havalimanı Caddesi, Müsenna Havalimanı Caddesi ve Bağdat-Kerbela Caddesi şu şekilde değiştirildi: Şehit Muhammed Bakır es SadrCaddesi ve Bintul Hedy ver-Reyyahin.

Eyaletteki komisyon başkanı İsa el Fericiden naklen değişikliklere dair şunlar belirtildi: “Sekiz aydan uzun süredir yapılan çalışmalar neticesinde bazı caddeler, köprüler, meydanlar ve köprü kavşaklarının isimleri değiştirilmiştir. Bu isimler başkent Bağdat’ın taşıdığı modern ve yeni Irak’a uygunluk taşımaktadır.”

Açıklamaya göre bu isimlendirmelerin Bağdat veya diğer kazalar, nahiyelerinde tekrar edilmemesi zaruretine işaret edildi!

Bu meyanda yapılan değişikliklerden bazıları şunlar:

1- Bağdat’tan Kerbela’ya ve oradan Babil eyaletine uzanana Uluslararası Havalimanı caddesinin ismi er-Reyyahin Caddesi olarak

2- Havalimanı Caddesi Şehit Muhammed Bakır es-Sadr olarak

3- Müsenna Havalimanı Caddesi Şehide Bintul Hedy olarak

4- ed-Devre ile yeni Bağdat arasındaki Seriul Rabıt Caddesi Muhammed Bakır el Hekim olarak

5- Güney Bağdat’taki ed-Devre kavşağı el Mehdi kavşağı olarak

6- Batı Bağdat’taki Polis Altgeçidi es-Sekaleyn Altgeçidi olarak değiştirildi.

Yukarıdaki isimlerin ve benzerlerinin Irak İslam Yüksek Konseyi adlı direk İran destekli grubun önde gelen şahsiyetleri olması, Dava Partisi ve diğer Şii partilerin itibar ettiği isimler olması gözlerden kaçmıyor.

 

OSMANLI ESERLERİ PARÇALANIYOR …!

Asırlarca İslam Medeniyetine merkezlik yapan, büyük İslam alimlerinin, mezhep imamlarının ve sahabelerin bulunduğu Bağdat’ta yapılan bu değişikliğin geniş kapsamlı olarak devam ettiği görülüyor. Osmanlı eserlerinin de sistematik olarak yıkıldığı, tahrip edildiği ve inşasına izin verilmediği Irak’ta yaşanan salt Şii mezhep temelli siyaset ürkütücü boyutlarda ilerliyor.

Bu haber 8372 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
Ortadoğu

İŞTE, SURiYE "HULA" da İRAN DESTEKLİ Şİİ KATLİAMI !!

İŞTE, SURiYE İŞTE, SURiYE "HULA" da İRAN DESTEKLİ Şİİ KATLİAMI !! (video)

Beşar Esad'ın av alanı genelde camiiler..

Beşar Esad'ın av alanı genelde camiiler.. Şii İran'ın desteklediği, İslam düşmanı Beşar Esad'ın kini müslümanlaradır..

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim