ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 2

Toplam Tekil: 22893485
Toplam Çoğul: 30639661
İran'ın Suriye'deki katliamlara desteğinin tescili

İran'ın Suriye'deki katliamlara desteğinin tescili

Tarih 30 Mayıs 2012, 15:47 Editör Yönetici

Şii İran, kendilerine yakın olan şii Baas Suriye rejimi ve Beşar katilini açıkca desteklediğini bir kere daha deklera etti.

İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı İsmail Kouni, İran askerlerinin Suriye lideri Beşşar Esad rejimine destek için Suriye’de bulunduğunu itiraf etti.

 

İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı İsmail Kouni, İran askerlerinin Suriye lideri Beşşar Esed rejimine destek için Suriye’de bulunduğunu itiraf etti.

Rus haber ajansı Ria Novosti’nin İran yarı resmi devlet ajansı ISNA’ya dayandırdığı habere göre, İran askerleri Suriye’de sivillere yönelik katliamların sınırlı kalmasını sağlamış.

ISNA’nın gelen tepkiler üzerine Kouni ile yapılan röportajı kaldırdığını ifade eden Ria Novosti İranlı yetkilinin, “Bizim Suriye’deki varlığımızdan önce muhalif gruplar birçok insanı öldürdü. İran’ın doğrudan ya da dolaylı varlığının ardından bölgede büyük katliamların önüne geçildi” ifadelerini kullandığına yer verdi.

Hizbullah ve Hamas’a destek veren Tahran, uzun yıllardır Suriye üzerinden bölgeye ulaşıyor. İranbölgesel müttefiki olan Suriye’de herhangi bir rejim değişikliği olmaması için çabalarını sürdürüyor.

BU HABER GEÇEN SENE ORTAYA ÇIKAN BİR İSTİHBARATI HATIRLATTI

Geçen sene bir Kuveyt gazetesi ilginç iddialar ortaya atmıştı.

Gazetenin ABD’li ve Avrupalı istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde ortak bir operasyon odası oluşturan Suriye ve İran, altı cepheden oluşan bir plan hazırladı.

Hizbullah, İran yanlısı gruplar ve Hamas’ın askeri kanadını bir araya getiren senaryoya göre iki ülkenin herhangi birine müdahale edilmesi halinde yanıtı şöyle olacak:

1- Türkiye’ye Irak, Suriye ve İran sınırından eşzamanlı saldırılacak. Kürt bölgelerinden içeri girilerek, özellikle askeri üsler ve Amerikan hedeflerine saldırılacak.

2- Kızıl Deniz’de Hamas ve İran Devrim Muhafızları, ABD ve Avrupalı gemilerin geçişini engellemek için Süveyş Kanalı’na saldıracak. Yemenli Huthist ve Somalili Mücahitler de güneyden saldırı başlatacak.

3- Körfez bölgesinde İran Devrim Muhafızları Körfez ve Batılı ülkelerin kullandığı donanma, ticaret ve petrol taşıma rotalarına saldıracak. Hizbullah ve İran yanlısı gruplar da Bahreyn, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Amerikan askeri üslerine saldırı düzenleyecek.

4- Rapora göre İran istihbaratı Afganistan‘da NATO güçlerine karşı saldırılar düzenleyen gruplara para ve cephanelik yardımı için özel bütçe ayırdı.

5- Doğu Akdeniz’de Hizbullah’tan Lübnan’daki tüm devlet kurumlarında kontrolü ele geçirmesi istenecek. BM’ye bağlı NATO ülkelerine ait hedeflere saldıracak. Fakat, Hizbullah BM’nin ülkede kalmasını sağlayarak İsrail’e karşı kendine siper edecek.

6- Gazze’de Hamas’ın İsrail’e karşı füze saldırıları artırılacak. İsrail yanıt verdiğinde Esad, bu ülkeden silah almakla suçladığı muhaliflere karşı ordusunu kullanmak için bahane yaratmış olacak.

Bu haber 7226 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
İran Analiz

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra… İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun!

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun! Hep bilindik bir senaryoyu yeniden oynuyorlar..

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim