ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 2

Toplam Tekil: 22906787
Toplam Çoğul: 30654113
Şiilerin Türkiye Planı Deşifre Oldu

Şiilerin Türkiye Planı Deşifre Oldu

Tarih 15 Nisan 2013, 00:28 Editör Yönetici

Şii İran'ın Türkiye üzerinde ki planlarının biri deşifre oldu..

İran’ın Irak merkezli Suriye ve Türkiye’yi de içine alan stratejik “şia” planının ayrıntıları deşifre oldu.

Sünni bölgelerde ‘Hüseyni türbeleri‘ oluşturmayı planlayan İran, özel turlar düzenleyerek Şiiler’i bu türbeleri ziyaret etmesi için teşvik ediyor.Şia mezhebini başta Irak olmak üzere Suriye’de hakim kılmak ve Türkiye’de canlandırmak isteyen İran’ın stratejik planı gün yüzüne çıktı.

Irak Başbakanı Nuri elMaliki’nin ‘örtülü’ desteğiyle Irak ve Suriye başta olmak üzere bölge ülkelerde Hüseyni türbeleri oluşturmayı planlayan İran’ın, Şii topluluğu oluşturmak ve Şia bilincini artırmak amacıyla kutsal değerler ve kutsal sayılan kişilerle ilgili stratejik planlar yaptığı ortaya çıktı.

ÖZEL TURLAR YAPILIYOR

Buna göre Şia’nın “Hüseyniler” olarak bildiği önemli dini şahsiyetlerin sözde mezarlarını bularak türbeler inşa ettiren İran, binlerce Şii’nin ziyaretini teşvik ediyor.

Bu türbeler tarihimezar bulundu iddiasıyla çoğunlukla Sünni mahallelerine sınır bölgeler oluşturuluyor. Bu kapsamda 19 sözde Hüseyni türbesinin oluşturulduğu Irak’ta Hüseyni mezarlarının ağırlıklı olarak Bağdat, Ramadiye, Samara, Kut ve Bağdat-Basra bölgesinde oluşturulduğu öğrenildi.

İran yönetimi Irak ve bögledeki Şiileri, bu türbeleri ziyaret etmesi için teşvik ediyor, özel turlar düzenliyor. Şii yönetiminin yenimezarların tanıtımı içinde özel broşürler hazırladığı ve radyolarda da tanıtım reklamları yapıldığı aktarıldı.

Stratejik “Şia-Hüseyni mezarları” planına Irak Başbakanı Nuri El Maliki’nin de ‘örtülü’ destek verdiği iddia ediliyor. Şii liderin, Irak ve civar bölgelerde bulunan Şia türbelerinin tanıtımı ve buralara ziyaretçi gelebilmesi için Türkmenistan, Tacikistan, Azerbaycan, Afganistan ve Körfez ülkelerine özel güvenlik koridorları oluşturduğu aktarılıyor.

Şii nüfusunun fazla olduğu Irak’takiMaliki yönetimini destekleyen İran’ın stratejik planı kademeli işliyor.

Türkiye’de analiz çalışması
Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, İran’ın ‘Hüseyni mezarlarına ilişkin planının Türkiye’de de işletildiği kaydedildi.

Plana göre, İranlı bazı isimlerin Doğu ve Güneydoğu’da Şırnak, Batman ve Bitlis’in de yer aldığı bazı illeri ziyaret ettiği,

Şia mezhebinin temsilcileriyle görüş alışverişi yaptığı ve bölgenin ‘SÜNNİ ‘ analizini çıkardığı kaydedildi.

Aynı çalışmanın Suriye üzerinde de yapıldığı ve bu çerçevede Şam’ın güneyindeki Süveyde kasabasında bir hüseyni türbesi oluşturulduğu öğrenildi.

 

Bu haber 12902 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
Şia Mezhebi

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti Şia'nın dünya genelinde ne yapmaya çalıştığını özetle...

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur! Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim