ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 1

Toplam Tekil: 22906828
Toplam Çoğul: 30654154
Şia'nın Kendilerine Vacip Kıldığı Amel : Takiyye !

Şia'nın Kendilerine Vacip Kıldığı Amel : Takiyye !

Tarih 04 Kasım 2014, 10:11 Editör Yönetici

Şia'nın çıkar durumlarında yalanı farz olarak nasıl gördüklerinin gerçek yüzü..

İranlı Şii din adamı “Seyyid Ahmed Hüseyni Şirazi” takiye konusunda bir konuşmasında Muahkkik-i Kereki adında bir Şii âliminden örnek vererek “Takiye’nin ne zaman yapılması ve ne zaman bırakılmasının vacip olduğunu” anlatıyor.Sözü geçen Muhakkik-i Kereki Safevi Hanedanı döneminde Lübnan’ın Cebel-i Âmil bölgesinden Şah İsmail’in daveti üzerine Şiiciliği yaymak ve tebliğ etmek için İran’a gelen bir din adamıdır.

İran halkının büyük çoğunluğu Safevi Hanedanından önce Sünni Müslümanlardan oluşuyordu. Safevilerin yönetim başına gelmesiyle Lübnan’dan göç eden Şii âlimler İran’da günümüz Şiiciliğin temelini attılar.


İmam Mehdi’nin naibi unvanıyla İran’da padişah huzurunda büyük bir makama sahip olan ve Şah Tuhmasp döneminde onun naibi sayılan Muhakkik-i Kereki İran’da teorik Şiiciliğin temelini kuran önemli şahsiyetlerden biridir.

Kereki’ye Şii olmayanlar tarafından çeşitli konularda verdiği fetvalar dolaysıyla “Şiiciliğin Mucidi” [Mühteri-üş Şia] lakabı verilmiştir.

 

Şia’da Takiyye İnancı …

 

Ehl-i Sünnet’in yoğun olduğu bölgelerde yaşayan şiî kişiler tarafından yapılmaktadır.

Şii’liğin inançlarını açıkça kabul ettiği gizleyen şiî kişinin amacı tıpkı münafık gibi ; ya hayatını rahat şekilde sürdürmek içindir veya karşı tarafı etkileyerek kendi inandığını aşılamak içindir.

Eğer Ehl-i sünnet toplumda takiyye yapan Şiî kişi,bir alim/hoca ise amacı insanlara şia’yı aşılamaktır.
Ama hoca/alim değilde sıradan bir vatandaş ise amacı ; rahat yaşam sürmektir.

Takiyye’nin gerekliliği konusunda çok keskin hükümler koyan ve takiyye’yi inkar edeni dinden çıkmakla itham eden şia’nın önce gelen alimlerinden Sadûk lakaplı Muhammed b.Ali B. El-Hüseyin ; Risâletü’l İtikad kitabı sayfa 104’de takiyye hakkında şunları söylemiştir ;

“Takiyye konusundaki inancımız şudur : Takiyye vaciptir.Takiyyei terk etmek namazı terk etmiş mesabesindedir.Takiyye vaciptir ; Mehdi çıkana dek kaldırılması caiz değildir.Onun (Mehdi’nin) çıkışından önce takiyyeyi kim terk ederse,Allah’ın dininden ve imamiyye’nin dininden çıkmış,Allah’a,Rasulü’ne ve İmamlara muhalefet etmiş olur !”

Bu haber 13426 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
Şia Mezhebi

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti

Dünya Sahnesinde Şîâ'nın Özeti Şia'nın dünya genelinde ne yapmaya çalıştığını özetle...

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur! Mustafa İslamoğlu Geleceğin Feto'sudur!

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim