Beşar Esad'ın av alanı genelde camiiler..


Açıklama: Şii İran'ın desteklediği, İslam düşmanı Beşar Esad'ın kini müslümanlaradır..
Kategori: Ortadoğu
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2012
Geçerli Tarih: 22 Şubat 2019, 21:03
Site: İran ve Şia Gerçeklerini Bu Sitede Göreceksiniz...
URL: http://www.irangercegi.com/detay.asp?haberID=64


Esed yönetiminin çoluk çocuk demeden yaptığı katliamlara, en büyük destekçisi İran’dan hiçbir tepki gelmedi. Bu sessizlik her fırsatta kendisini İslam dünyasının lideri gibi sunmaya çalışan İran’ın İslam’la olan uzaklığını bir kez daha göz önüne serdi.

Haberin tamamı:

Suriye’de camiler adeta rejim güçlerinin “av alanı” haline geldi. Esad’ın fedaileri, iki günde 50′si çocuk 200′e yakın kişiyi katletti. Halkın Cuma namazına gitmesine mani olamayan askerler, camileri kuşatarak cemaati yaylım ateşine tutuyor.

Suriye’nin çeşitli kentlerinde cuma namazından sonra düzenlenen saldırılarda çoğunluğu Humus’un Hula ilçesinde olmak üzere 115 kişinin öldüğü bildirildi. Dün de ülkenin çeşitli kentlerinde Esad güçlerinin göstericilere ateş açması nedeniyle 50 kişi hayatını kaybetti. Suriye Genel Devrim Konseyi, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus’un Hula ilçesinde ordunun Cuma günü gerçekleştirdiği saldırılarda çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 76 kişinin öldüğünü 200’den fazla kişinin yaralandığını, Hama’da 19 kişinin güvenlik güçlerince açılan ateşte yaşamını kaybettiğini duyurdu.

Halep’te 10, güneydeki Dera’da 4, Şam’ın banliyölerinde 3, Kuneytra, Tartus ve Lazkiye’de birer kişinin yaşamını yitirdiğini aktaran Konsey, rejimin Hula’da bir katliam gerçekleştirdiğini ve operasyonların birçok kentte devam ettiğini vurguladı.

Birçok aile yok oldu

Yerel aktivistler ise Hula ilçesinde iletişim olmadığından dolayı kentten sağlıklı bilgi alamadıklarını ve saldırıların tüm şiddetiyle devam ettiğini söyledi.

Bazı ailelerin tüm fertleriyle öldürül düğünü ifade eden aktivistler, ilçede durumun çok kötü olduğunu kaydetti.

Suriye Genel Devrim Konseyi, dün de Suriye ordusunun, ülkenin çeşitli kentlerinde düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 50′ye yükseldiğini duyurdu. Konsey, iç kesimlerde yer alan ve muhaliflerin güçlü olduğu kentlerden Humus’taki operasyonlarda 20, Hama kentinde 18, Şam’ın banliyölerinde 6, İdlib’te 3 ve Dera kentinde bir olmak üzere, ülke genelindeki ölü sayısının 30′a ulaştığını bildirdi.

50 asker Özgür Ordu’ya katıldı

Halep’te ve Şam’ın Kadem bölgesinde cenaze törenlerine katılanların üzerine güvenlik güçlerince ateş açılması sonucu yaralanmaların olduğunu kaydeden Konsey, Dera’nın Büsr el-Şam ilçesinde ordunun ağır silahlarla düzenlediği saldırıda da ölenler ve yaralananlar bulunduğunu aktardı.

Konsey açıklamasında, Humus’un Hula ilçesinde 50’den fazla askerin birliklerinden ayrılarak Özgür Suriye Ordusu saflarına geçtiği kaydedilirken, İdlib ve Lazkiye’de şiddetli patlamaların meydana geldiği ve olay yerlerine çok sayıda ambulansın gittiği bildirildi. Ancak bu bölgelerde ölü ve yaralıların olup olmadığına ilişkin bilgi verilmedi.

Kaynak: Milat Gazetesi

İsteyen şu linkede bir bakabilir...

İran, Esed ve Hizbullah : Asıl Savaşları İSLAM ile !!!