İRAN'IN DESTEKLEDİĞİ ESED KATLİAMI


Açıklama: 32'si çocuk 92 kişi Esed'in adamları tarafından önceki gün katledilmişti. O katliamın görüntüleri ortaya çıktı.
Kategori: İran Analiz
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2012
Geçerli Tarih: 22 Şubat 2019, 15:58
Site: İran ve Şia Gerçeklerini Bu Sitede Göreceksiniz...
URL: http://www.irangercegi.com/detay.asp?haberID=68


Not: Şii'liğe karşı yapılan düşmanlık veya şii-sünni düşmanlığı Abd ve İsrail'in işine gelir diyerek savunma yapan kendini bilmezlere rastlamaktayız; Abd ve İsrail'in adeta maşası gibi Müslümanlar üzerine kin kusan şii mezhebi (iran destekli suriye ve hizbullah, şebbiha, mehdi ordusu gibi oluşumlar) ile ne kardeşliğinden bahsediyorsunuz be ahmak kafalar... Kardeş, kardeşe kıyar mı? Şiiliğe toz kondurmayan ahmak kafalar bu görüntüler karşısında veya dökülen her masum kanın vebalini nasıl verecek, bir düşünsünler...

Ve bir ek not daha, bu kadar masum kan dökülmesine rağmen halen BM'nin ülkeye müdahale etmemesi, kıyılan masum bedenlere yol verir gibi pasif seslerin çıkarılması, biliyoruz ki ne kadar masum Müslüman kanı dökülürse, iç dış İslamiyet düşmanları o kadar sevinecektir, buda gizliden bir Şii İran - Abd - İsrail dayanışması gibi duruyor...

Suriye Hula’da geçtiğimiz haftasonu Esed yönetiminin yaptığı korkunç katliama, İran resmi kaynaklarından itiraf niteliğinde bir açıklama geldi.
 
İran resmi yetkilileri Pazar günü yaptıkları açıklamada Beşar Esad’a destek için Suriye’ye askeri birlik gönderdiklerini açıkladı. İran Devrim Muhafızları 2. Başkanı İsmail Ka’ani’nin İran resmi haber ajansı ISNA’ya yaptığı açıklama bir süre yayında kaldıktan sonra siteden kaldırıldı. Haberin kaldırılması, bu itirafla İran’ın ne kadar zorda kaldığını gösterdi.
 
HULA'DA 32'Sİ ÇOCUK 92 KİŞİ KATLEDİLMİŞTİ...

Açıklamanın 32’si çocuk 92 kişinin öldüğü Hula-Hama katliamı sonrası yapılması dikkat çekici. Her ne kadar haber içeriğinde Devrim Muhafızları başkanı, Suriye’ye gönderilen Devrim Muhafızlarının barışa hizmet ettiğini söylese de İran’ın katliam sonrası resmi ağızdan yaptığı itiraf katliama İran’ın desteği olarak algılandı.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER: 13 BİN İNSAN ÖLDÜRÜLDÜ

BM bugüne kadar Suriye’de şiddetin başladığı Mart 2011 tarihinden bu yana 13 bin insanın öldürüldüğünü açıkladı.

Hula'da Yapılan Katliam Görüntüleri (+18)HULA KENTİNDE KATLİAMI YAŞAYANLAR ANLATTI
 
Suriye’nin Humus kentine bağlı Hula ilçesinde Beşşar Esed yönetimine bağlı ordu birliklerinin yaptığı katliamı kameralara anlatan tanıklar, yürekleri sızlattı.
 
Katliamdan yaralı olarak kurtulan, ancak güvenlik gerekçesiyle kimliğini açıklamak istemeyen bir kadın, Esed yönetimine bağlı askerlerin evlerini bastığını, kadın ve çocukları odalara sıkıştırarak üzerlerine ateş açtığını öne sürdü.
 

 
Olayda babası ve kardeşini kaybettiğini belirten kadın, Özgür Suriye Ordusu güçlerinin Esed yönetimine bağlı askerlerle çatışmaya girmesinin ardından muhalifler tarafından kurtarıldıklarını söyledi.
 
Başka bir kadın da evlerinde kocası dâhil 12 kişinin öldürüldüğünü, askerilerin yanı sıra Hula’ya beyaz renkli araçlarla giren İran destekli Şebbiha milislerinin saldırılara katıldığını belirtti. Aynı kadın, saklayarak katliamdan kurtardığı bir çocuğunu kameralara gösterdi.
 
Katliamdan yaralı olarak kurtulan başka bir kadın da kocası evde olmadığı sırada Şebbiha milislerinin saldırdığını, dövülerek evlerine getirilen başka sivillerle birlikte üzerlerine ateş açıldığını söyledi. Ölü taklidi yaparak katliamdan kurtulduğunu anlatan kadın, 3 erkek ve 1 kız çocuğunun katledildiğini ifade etti.
 
9 yaşındaki Ali Seyyid de evlerine önce tanktan ateş açıldığını, daha sonra kapılarının kırılarak babası ve kardeşinin öldürüldüğünü belirtti.
 
Bu arada, Türklerin de yaşadığı Humus’un Hula ilçesindeki katliamdan kurtulan yaralılar, hastaneye dönüştürülen Merkez Camisi’nde yetersiz sağlık koşullarında tedavi edilmeye çalışılıyor.

 

SURİYELİ DİPLOMATLAR SINIRDIŞI EDİLDİ

Suriye'nin çocuk katliamı sonrası, ABD ve Fransa ülkelerinde bulunan Suriyeli diplomatları sınırdışı etme kararı aldı.

Türkiye'de bugün Ankara'daki Suriyeli diplomatların 72 saat içerisinde Türkiye'den ayrılması için süre verdi.

Alıntı